Zbiorniki betonowe powinny być posadawiane w odwodnionym wykopie na odpowiednio przygotowanym podłożu.Wykop należy wykonać zgodnie z zatwierdzonym projektem budowlanym, zawierającym informacje o lokalnych warunkach gruntowo-wodnych oraz zgodnie z obowiązującymi normami, sztuką inżynierską i przepisami BHP.
Sposób wykonania prac odwodnieniowych (jeżeli są konieczne) powinien być określony w dokumentacji projektowej. Do odwodnienia wykopów o dużej szerokości najczęściej stosuje się pompy odwodnieniowe. W przypadku wykopów obudowanych można zastosować: pompy, igłofiltry, metodę z wykorzystaniem elektroosmozy lub inne.
W przypadku posadowienia zbiornika betonowego w miejscu występowania wody gruntowej lub gruntów plastycznych, zaleca się osadzenie na warstwie betonu klasy wytrzymałości CM8/10 wg normy PN-EN-206-1 o grubości większej lub równej 15 cm.
Do zasypki należy stosować piasek gruby lub pospółkę układaną i zagęszczaną warstwami równomiernie na całym obwodzie, aż do uzyskania stopnia zagęszczenia ID=0,6. Grunt stosowany do zasypki powinien być pozbawiony dużych kamieni, gruzu, śmieci i innych elementów mogących uszkodzić korpus zbiornika lub spowodować niewłaściwe zagęszczenie zasypki.
• beton klasy min. B20-B40 • zbrojenie prętami żebrowanymi o 8 ø do o 14 ø • podwójne zabezpieczenie masą asfaltowo-kauczukową
Docieramy do naszych klientów w takich województwach jak: